این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه کتاب کودک کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه کتاب کودک کتاب چاپی آلبوم شاهنامه (تصویرهای چاپ سنگی شاهنامه)
آلبوم شاهنامه (تصویرهای چاپ سنگی شاهنامه)

آلبوم شاهنامه (تصویرهای چاپ سنگی شاهنامه)

محمد هادی محمدی

کد کالا :
720,000 تومان

پرفسور اولریش مارزلف، ایران‌شناس آلمانی برای سال‌های بلند، همه‌ی نسخه‌های چاپ سنگی منتشره در این دوران را گردآوری کرده و روی آن بررسی‌ها، سنجش انجام داده است. محمدهادی محمدی نیز چکیده روایت شاهنامه را به نثر در کنار تصویرهای مارزلف قرار داده است. آلبوم شاهنامه مجموعه یی بی‌همتا از هنر ایرانیان در سده نوزدهم است. 

خرید با محصولات مشابه مقایسه کن
انتشارات چیستا
نام برند : انتشارات چیستا
+ موارد بیشتر

فردوسی، بزرگ شاعر حماسه سرای پارسی، خردمندی ژرف‌نگر بود که بیش از هزار سال پیش از این در هنگامه تاخت‌و‌تاز بیگانگان بر فرهنگ ایران،‌ پاسداری و نگاهبانی از این فرهنگ را به جان خرید و زندگی خود را بر سر آفرینش بزرگترین و برجسته‌ترین اثر حماسی همه‌ی دوران‌های ایران،‌ یعنی شاهنامه گذاشت.
او فرزند توس بود و میوه خراسان بزرگ، خاک پارسی‌پرور ایران. بسیاری از بزرگان او را نامورترین فرزند این سرزمین در درازای هزاره‌ها می‌دانند و بر این باورند که ایران زمین هرگز فرزندی بارآورتر، خردمندتر و هنرمندتر از فردوسی نداشته است.
برخی نیز بر این باورند که فردوسی توسی یکی از اندک نادره‌های همه زمان‌های زمین است. بی‌گمان نیز که چنین است و این حماسه‌سرای بزرگ، جایگاهی بلند در فرهنگ ایران و جهان دارد.
در این هزار سال بسیاری از کاتبان و تصویرگران این اثر گران‌سنگ را به یاری هم ساخته‌اند. حکایت نسخه‌های خطی شاهنامه خود داستانی جداست. اما از هنگامی که ایرانیان با فن‌آوری چاپ سنگی آشنا شدند و این دستگاه‌ها وارد ایران شد، دوره‌‌ی دیگری از نشر شاهنامه که معروف به دوره شاهنامه‌های چاپ سنگی است، آغاز شد.
نسخه‌های چاپ سنگی شاهنامه پیوسته در سده‌ی گذشته و دوران فرمانروایی قاجاریان منتشر شده است. تصویرگران گمنام و کمتر شناخته شده، این اثر بزرگ ملی را با خیال‌پردازی خود آراستند و سبک قلم هر کدام جلوه‌ی ویژه‌ای به این اثر بزرگ داد.

شناخت تصویرهای این مجموعه برای ایران‌شناسان، دانشجویان هنر، دانش آموزان و همه فرهنگ دوستانی که عشق به ایران و شاهنامه دارند، بسیار باارزش است و می‌تواند به غنای بیشتر فرهنگ ایران کمک کند.
 

پرفسور اولریش مارزلف، ایران‌شناس آلمانی برای سال‌های بلند، همه‌ی نسخه‌های چاپ سنگی منتشره در این دوران را گردآوری کرده و روی آن بررسی‌ها، سنجش انجام داده است. محمدهادی محمدی نیز چکیده روایت شاهنامه را به نثر در کنار تصویرهای مارزلف قرار داده است. آلبوم شاهنامه مجموعه‌ای بی‌همتا از هنر ایرانیان در سده نوزدهم است. 

مشخصات فنی

شابک

9789647940047

موضوع

آلبوم شاهنامه مجموعه یی بی‌همتا از هنر ایرانیان در سده نوزدهم است.

تاریخ چاپ

1390

ناشر

انتشارات چیستا

نویسنده

محمد هادی محمدی

مشخصات فنی و ظاهری

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید