این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه کتاب کودک کاملا محفوظ می باشد

جغد و دارکوب

جغد و دارکوب

کد کالا :
47,000 تومان

یکی بود یکی نبود. در جنگل دوری، دارکوبی بود که داخل تنه‌ی درختی زندگی می‌کرد.

او شب‌ها می‌خوابید و روزها کار می‌کرد.

روزی جغدی آمد و روی درخت کناری لانه ساخت. جغد شب‌ها بیدار بود و روزها می‌خوابید.

صبح که شد، دارکوب کار هر روزش را شروع کرد. کارش چی‌ بود؟ نُک زدن به تنه‌ی درخت‌ها. آن‌قدر نُک زد و نُک زد و چنان سروصدایی راه انداخت که جغد از خواب پرید.

 

خرید با محصولات مشابه مقایسه کن
+ موارد بیشتر

کتاب «جغد و دارکوب» داستانی تصویری درباره‌ی دارکوب و جغدی است که چندان دل خوشی از هم ندارند. اما کم‌کم یاد می‌گیرند که دشمنی‌ها را کنار بگذارند و دوستی را جایگزین آن کنند.

در میان جنگلی انبوه، درختی بود که دارکوبی در آن زندگی می‌کرد. اگر گفتید دارکوب‌ها چه‌کار می‌کنند؟ بله، آن‌ها مثل باقی پرنده‌ها پرواز می‌کنند. اما راستش را بخواهید فرقی مهم با سایرین دارند. آن‌ها تمام روز با منقار قوی و محکم خود به درخت ضربه می‌زنند. خُب این شغل آن‌هاست و از قضا خودشان هم این کار را خیلی دوست دارند. راستش را بخواهید سایر پرندگان و حیوانات جنگل هم مشکلی با این کار نداشتند تا اینکه یک روز همسایه‌‌ای جدید در نزدیکی دارکوب لانه ساخت! این همسایه‌ی جدید کسی نبود به‌جز جغد!

جغد می‌بایست تمام روز را می‌خوابید تا شب‌ها بتواند بیدار بماند و به کارهایش برسد. اما مگر جغد با آن‌همه سروصدایی که دارکوب به راه انداخته بود، می‌توانست بخوابد؟ این‌طوری شد که دعوا بین دارکوب و جغد بالا گرفت و سایر حیوانات جنگل برای آرام کردن اوضاع جمع شدند. جالب این بود که یکی طرفداری جغد را می‌کرد و آن یکی طرفداری دارکوب را! از شما چه پنهان، موش کوچولو از بی‌خوابی جغد خوشحال بود؛ چون این‌طوری جغد شب‌ها دیگر نمی‌توانست او و دوستانش را شکار کند! اصلاً شاید اسباب‌کشی راه‌حل بهتری باشد! اما کدام‌یک از آن دو راضی می‌شوند خانه‌ی خود را ترک کنند؟

مشخصات فنی

شابک

9789644322365

تاریخ چاپ

1401

ناشر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

مترجم

مجید عمیق

نویسنده

برایان وایلد اسمیت

مشخصات فنی و ظاهری

نوع جلد

جلد نرم

تعداد صفحه

36 صفحه

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
جهت اطلاع از جدیدترین اخبار و تخفیفات سایت ما در خبرنامه ما عضو شوید